• info@kadsa.ir
  • 09981680500
News Photo

تلاش برای اصلاح الگوی مصرف در صنعت ساختمان منطبق با اقلیم

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمدمهدی حیدری» افزود: هم‌اکنون فناوری‌های‌ صنعتی‌سازی ساختمان با رعایت الگوهای مصرف بهینه در زمینه‌ تولید مصالح و کاربرد آن‌ها در ساخت‌وساز، مورد توجه و تاکید مهندسان و دست‌اندرکاران ساخت‌وساز است.

اخلاق حرفه‌ای مهندسی، راهی به سوی توسعه پایدار در صنعت ساخت و ساز

این مسوول در ادامه با تبریک روز مهندس در خصوص نقش مهندسان در ارتقای تاب‌آوری شهری و همچنین ارتقای تاب‌آوری مدهای مختلف حمل و نقلی، گفت: مفهوم توسعه با ساخت‌وساز عجین شده است و بدون احداث زیرساخت‌های عمرانی، اهداف توسعه کشور تحقق نمی‌یابد.

وی بیان‌داشت: مهندسان به‌عنوان زاینده تفکرات و دانش و اندیشه‌های منطقی، نقش مهمی در عینیت بخشیدن به اهداف توسعه کشور دارند و ازاین‌رو، آموزش مهندسان مجرب و حرفه‌ای بر پایه علوم و دانش روز از مهم‌ترین رسالت‌های آموزشی در کشورهای پیشرفته و از جمله کشورمان ایران، محسوب می‌شود.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه همانگونه که پزشکان نقش اصلی در سلامت جامعه ایفا می‌کنند، مهندسان با فعالیت در توسعه زیرساخت‌های عمرانی و صنعتی، عامل پویایی انسان‌ها در محیط‌های مختلف و متنوع جوامع به شمار می‌روند، توضیح‌داد: مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی به‌عنوان اصلی‌ترین مرکز تحقیقاتی در زمینه ارتقای دانش مهندسی در حوزه راه و شهرسازی، رسالت بسیار بزرگی بر دوش دارد و تاکنون نیز گام‌های بزرگی در این‌ زمینه برداشته است.

حیدری تصریح کرد: به‌طور قطع، ارتقای دانش مهندسی با رعایت اخلاق حرفه‌ای، راهی به‌سوی توسعه پایدار در صنعت ساخت و ساز کشور است و این اطمینان وجود دارد که با همدلی، صداقت، تلاش و پشتکار همه‌ مهندسان، شاهد ارتقای تاب‌آوری در عرصه‌های مختلف کشور باشیم.

اشتراک گذاری خبر

نظر

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری پیرامون ما دریافت کنید؟