• info@kadsa.ir
  • 09981680500
News Photo

تامین زمین از بزرگترین مشکلات مسکن ملی در لرستان است

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، بهزاد شاکرمی امشب در جلسه شورای مسکن که در فرمانداری بروجرد برگزار شد، افزود: اصلی‌ترین چالش تامین مسکن است، حل مسائل اقتصادی و معیشتی و جوانی جمعیت و ازدواج همگی بستگی به تامین مسکن دارد.

وی اظهار داشت: تا زمانی که مسوولان دغدغه مسئله مسکن را نداشته باشند هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت، شهرستان بروجرد یکی از شهرهای پیشرو در حوزه مسکن است. 

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: در بحث مسکن یکی از بزرگترین مشکلات تامین زمین است و در لرستان به خاطر توپوگرافی در تامین زمین مشکل داریم و تنها شهری که مشکل تامین زمین نداشته، بروجرد است.

شاکرمی افزود: در مناطقی که زمین وجود دارد نباید به سمت آپارتمان سازی برویم، برنامه‌ریزی مسکن در بروجرد چون زمین وجود دارد به سمت ویلایی باشد و ۳۲ هزار متقاضی مسکن ملی در بروجرد است که ۱۱ هزار واجد شرایط هستند.

وی اظهار داشت: در لرستان اولین شهری که استارت واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت را زد، بروجرد بود و در ماه‌های آینده واگذاری بیشتری در بروجرد صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۷۰۰ نفر متقاضی طرح جوانی جمعیت در بروجرد هستند، بیان کرد: بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هکتار زمین برای اجرای طرح در بروجرد نیاز است و تا پایان امسال تعداد متقاضیان به ۲ هزار نفر می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی بروجرد با اشاره به اینکه یکی از مهمترین فاکتورهایی که تاکنون توانسته مردم را به اجرای طرح جوانی جمعیت تشویق کند واگذاری زمین است، گفت: تنها بانکی که در بروجرد پای کار است بانک مسکن است و تا یک ماه پیش یک هزار و ۸۰۰  واحد از طرح نهضت ملی مسکن برای پرداخت تسهیلات آماده شده است.

شاکرمی افزود: در اجرای طرح مسکن خودمالکی نیز هزار و ۷۰۳ متقاضی به بانک‌های بروجرد معرفی شدند که از این تعداد ۵۴۶ متقاضی عقد قرارداد کردند و هزار و ۲۰۰ متقاضی دیگر در انتظار عقد قرارداد هستند و مدیران بان‌کها باید در این زمینه همکاری کنند.

وی بیان کرد: در بحث تسهیلات مسکن در لرستان به دلیل اینکه تامین منابع مالی پائین است، بانک‌ها موظف هستند کمبود منابع مالی اطلاع را دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: یکی از مشکلات مسکن در بروجرد صدور پروانه ساخت است که انتظار داریم شهرداری کمک کند.

اشتراک گذاری خبر

نظر

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری پیرامون ما دریافت کنید؟